Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 24 |
Art.nr LTCLRW4003-193
EG CLOVES PLANK
Eg plank i dyb, rig farve med røgede toner, der fremhæver den naturlige åre og skaber en varm, sofistikeret atmosfære. Giver indretningen et elegant og tidløst udtryk og udvikler synlig patina over tid.
Planke
Faset 4-sider
Børstet
Ultra mat lak
1980 mm x 193 mm x 10 mm
Mængde
m²
stk
Total: 2.675 m²
1 pakke = 2.675m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 24 |