Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 38 |
Art.nr LTCLRW4002-193
EG GINGER PLANK
Eg plank med varme, lyse toner inspireret af ingefær og en smuk, naturlig åretegning, der skaber en autentisk og indbydende atmosfære. Udvikler med tiden en dybere gulbrun nuance.
Planke
Faset 4-sider
Børstet
Ultra mat lak
1980 mm x 193 mm x 10 mm
Mængde
m²
stk
Total: 2.675 m²
1 pakke = 2.675m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 38 |