Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lysebrun |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 13 |
Art.nr LTCLRW4005-193
EG SAFFRON PLANK
Egetræsplank i varm kobberbrun nuance med elegant, minimalistisk udtryk. Den rige tone giver rummet dybde og varme og skaber et stabilt, iøjnefaldende fundament.
Planke
Faset 4-sider
Børstet
Ultra mat lak
1980 mm x 193 mm x 10 mm
Mængde
m²
stk
Total: 2.675 m²
1 pakke = 2.675m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lysebrun |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 13 |