Art.nr 710651
KÄHRS TOUCH-UP LUX AIR
KÄHRS TOUCH-UP anvendes til mindre reparationer og ridser i parketgulve. Egnet til Kährs gulv Air.
Sådan bruges Touch-Up
Sørg for, at overfladen er ren og støvfri.
Drej forsigtigt flasken i hænderne for at blande indholdet. Undgå luftbobler.
Påfør et tyndt og jævnt lag på overfladen. Der er en pensel i låget.
Fjern om nødvendigt overskydende produkt med det samme.
Gentag behandlingen om nødvendigt.
Sundhed og miljø
Kährs Touch-Up Lak er et enkomponentprodukt baseret på en PU-akrylatdispersion. EU-grænseværdi for dette produkt (kat. A/i): 140 g/l (2007) / 140 g/l (2010). Dette produkt indeholder maks. 140 g/l VOC.
Yderligere information findes i sikkerhedsdatabladene.
VIGTIGT! Indeholder olier – risiko for selvantændelse i brugte klude! Opbevares utilgængeligt for børn!
Opbevares ved temperaturer mellem +5°C og +25°C.
Vandbaseret
Overfladefarve
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Produktfakta
| Emballagedimensioner | |
| Bredde | 30 mm |
| Længde | 30 mm |
| Højde | 80 mm |
| Fakta | |
| Collection | Reparation |
| Overfladefarve | Air |
| Tilbehørsundertype | Repair |
| Tilbehørstype | Plejeprodukter |
| How to use | Make sure that the surface is clean and dust free. Gently twist the bottle in your hands to mix contents. Be careful to avoid air bubbles. Apply a thin and even layer on the surface. There is a brush in the cap. If necessary, remove surplus immediately. Repeat the application if needed. |
| Ingredienser | One component PU-acrylate based lacquer |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |