Art.nr 710525
KÄHRS VOKSPINDE KIT (10 FORSKELLIGE FARVER)
Hard Wax sticks Kit
Overfladefarve
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Produktfakta
| Emballagedimensioner | |
| Bredde | 85 mm |
| Længde | 190 mm |
| Højde | 20 mm |
| Fakta | |
| Collection | Reparation |
| Overfladefarve | 10 different colours |
| Tilbehørsundertype | Repair |
| Tilbehørstype | Plejeprodukter |
| How to use | The wax bars are melted into the damage with a melting device. The different colours of the wax bars can be mixed to get a perfect match to the floor. After hardening, a couple of seconds, cut off surplus with a spatula and the reparation is done. |
| Ingredienser | Solvent free resin and montanic wax, natural pigments. |