Art.nr 710553
KÄHRS SATIN OIL
Solvent: N-Paraffins
Solids by weight: Approx. 22%
| Packaging dimensions | |
| Width | 85 mm |
| Length | 85 mm |
| Item Height | 230 mm |
| Facts | |
| Collection | Cleaning and maintenance |
| Surface Colour | Satin |
| Accessory Sub-type | Maintenance |
| Accessory type | Maintenance |
| Surface Treatment | Oil |
| How to use | See instructions in our dedicated video Vacuum clean the floor carefully. |
| Ingredients | Urethane modified alkyd resin Solvent: N-Paraffins Solids by weight: Approx. 22% |
| Packaging dimensions | |
| Width | 85 mm |
| Length | 85 mm |
| Item Height | 230 mm |
| Facts | |
| Collection | Cleaning and maintenance |
| Surface Colour | Satin |
| Accessory Sub-type | Maintenance |
| Accessory type | Maintenance |
| Surface Treatment | Oil |
| How to use | See instructions in our dedicated video Vacuum clean the floor carefully. |
| Ingredients | Urethane modified alkyd resin Solvent: N-Paraffins Solids by weight: Approx. 22% |
Solvent: N-Paraffins
Solids by weight: Approx. 22%